Фудбал
24. February 2017 - 16:46

Примера: Лас Палмас домаќин на Сосиедад

Екипата на Лас Палмас вечерва на домашен терен ќе се обиде да ја прекине серијата од три порази, но за противник го има високо пласираниот тим Реал Сосиедад. Ова значи дека домаќинот ќе биде пред уште потежок испит. Лас Палмас со 28 бодови се наоѓа на 12.место, додека Реал Сосиедад е на 5.место со 41 бод. Почетокот на дуелот е во 20:45 часот.
Двојки за сабота: Алавес – Валенсија, Бетис – Севиља, Леганес – Депортиво, Еибар – Малага, додека во недела ќе играат: Еспањол – Осасуна, Атлетико Мадрид – Барселона, Атлетик Билбао – Гранада, Хихон – Селта и Виљареал – Реал Мадрид.
Табела: Реал Мадрид 52 бода, Барселона 51, Севиља 49, Атлетико Мадрид 45, Реал Сосиедад 41, Виљареал 39, Еибар 35, Атлетик Билбао 35,...