Свет
8. November 2019 - 11:47

Претседателот на Австрија повторно фотографиран во метрото во Виена: Се возеше стоечки и читаше документи

Претседателот на Австрија Александер Ван дер Белен повторно ја воодушеви јавноста и покажа дека положбата, моќта и славата не го промениле.

Тој е сликан како се вози со метрото во Виена, како секој друг обичен жител на тој град.

Не бил опкружен со обрзбедувањео и цело време стоел мирно и ги листал документите кои ги носел со себе.

Ова не е првпат Ван дер Белен да користи градски превоз за да се движи низ Виена. Истото се случи во јануари, а во таа прилика фотографијата ја сподели на Инстаграм.
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Alexander Van der Bellen (@vanderbellen) on

Ниту овојпат не оделеа, па оваа фотографија се појави на неговиот профил.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Alexander Van der Bellen (@vanderbellen) on