Македонија
22. October 2020 - 15:46

Претрес во Чегране, пронајдена дрога и приведени две лица

Денеска (22.10.2020) полициски службеници од СВР Тетово извршија претрес во дом и помошни простории кај А.Б. (32) од с. Чегране и притоа пронајдена е прашкаста материја , дигитална вага и нож. Лишени од слобода се А.Б. и З.Б. и приведени во ПС Гостивар за натамошна постапка.