Македонија
23. March 2021 - 22:04

Претрес во Битола, запленет хероин

 Полицијата пронашла 26 пакувања со хероин, со тежина од околу 50 грама, во домот на С.С. (38) во Битола, информираат од МВР.

-Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола денеска по претходно издадена судска наредба од Основен суд Битола, извршија претрес во дом на С.С. (38) во Битола, соопштуваат од МВР.

При претресот биле пронајдени и одземени 26 пакувања со хероин со тежина од околу 50 грама, пари и мобилен телефон.

-По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство, информираат од министерството.