Џет-Сет
28. January 2017 - 14:39

Познатиот српски пејач се смири со сопругата, заедно славеа Свети Сава, роденден и годишнина

Иако до неодамна се зборуваше за развод, Маринко Роквиќ успеа да се смири со сопругата Славица.

Имено, Никола Роквиќ ги демантираше овие приказни тако што на својот профил на Инстаграм објави слика од Свети Сава. Тој на сите верници им го честиташе празникот, но откри дека во семејството Роквиќ, покрај ова има уште две причини за славење - роденденот на Маринко и 31. годишнина од бракот со сопругата Славица.

Foto Printscreen

"Да восклилкнеме со љубовта на светителот Сава! На денешниот голем празник, кога го славиме Таткото на нашата духовност и просветителството, ние Роквиќ го славиме и роденденот на Маринко, како и годишнината од бракот на нашите родители! Наздравје“ напиша Никола.