Џет-Сет
10. April 2018 - 10:05

Позната состојбата на Аки Рахимовски откако доживеа мозочен удар

Фронтменот на групата „Парни ваљак“, Аки Рахимовски доживеал полесен мозочен удар.
 
Како што се наведува во соопштението на официјалните страни на групата на Фејсбук и Инстаграм, пејачот се чувствувал подобро.
 
Бендот, меѓутоа, ги откажал сите концерти на неодредено.
 
-Аки имаше полесен мозочен удар и иако сега се чувствува подобро, потребно е некое време да намали со обврските и да се посвети на заздравувањето. Сериозно ја сфаќаме нашата работа и не би сакале да ве разочараме, вас кои се радувавте на претстојните концерти, но здравјето на Аки сега е на прво место, се наведува во пораката.
 
Весникот 24сата наведува дека Рахимовски по излегувањето од болница им рекол дека е добро.
 
-Не грижете се, добро сум.  Не ништо страшно, рекол пејачот.
 
Неговиот колега од бендон Хус потврдил дека Рахимовски не е во животозагрозувачка состојба.

Ново на Сител