Балкан
22. July 2016 - 17:03

Пожар во Уранополис на Халкидики

Пожар  избувна денеска во местото Уранополис на грчкиот полуостров Халкидики, јави грчката новинска агенција АНА

Пожарот делумно е ставен под контрола.

Причината и штетите од пожарот, при што изгоре борова шума се уште не се познати.