Свет
28. April 2018 - 13:07

Пожар во кулата на Трамп во Баку

Во главниот град на Азербејџан избувна пожар во кулата на Трамп, а сите улици кои водат до зградата се блокирани, пренесуваат руските медиуми.

Зградата, која има 33 ката, е завршена, но се уште не е вселена. 

На објавените снимки се гледа густ чад од врвот на зградата, висока 130 метри. 

Во декември Трамп Организејшн  (Tramp Organizejssn) од САД ги прекина лиценцните договори за изградба на такви градби во неколку земји.