Балкан
23. May 2017 - 14:37

Потопени коли, затворени улици - невремето прави хаос во Србија

Силно невреме го зафати денеска Нови Сад, а видео од невремето се појави на социјалните мрежи. Град, ветер и грмотевици се сликата која може да се види. Неколку улици се затворени а потопени се и некоклу автомобили .

Невреме за попладнево е најавено и во Скопје.