Македонија
13. January 2022 - 20:36

Поранешна полициска инспекторка пронајдена мртва во стан во Охрид

Поранешна полициска инспекторка попладнево е пронајдена мртва во стан во Охрид.
 
Безживотното тело е пронајдено во стан на улица Сирма Војвода во Охрид – потврдува за „Охрид 1“ портпаролот на ДВР Охрид, Стефан Димоски.
 
Станува збор за Марија М. која до пред четири години работела како инспекторка во СВР Охрид, а беше отпуштена од службата поради објавување на недолични содржини на социјалните мрежи.
 
Во моментов се очекуваат резултатите од обдукцијата. Повеќе информации во текот на утрешниот ден.