Македонија
13. March 2020 - 11:01

Полицијата апсеше дилери на дрога во Скопје

Денеска во 01.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Загребска“ го лишиле од слобода А.А.(23) од с.Јеловјане, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја. Исто така вчера во 13.45 часот, полициски службеници од СВР Скопје во населбата Хиподром го лишиле од слобода Џ.Л.(40) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана, и во 21.50 часот, полициски службеници од СВР Скопје во Градски парк го лишиле од слобода Е.А.(19) од Скопје, затоа што при  извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.