Македонија
5. May 2021 - 11:27

Полицајци пронашле две вреќи со марихуана на локалниот пат над село Камењане

Синоќа околу 22.05 часот на локален пат над тетовското село Камењане, полициски службеници на СВР Тетово пронашле две вреќи со марихуана.

Извршен е увид, а пронајдената дрога била подигната за вештачење.

Се работи на расчистување на случајот