Македонија
29. November 2023 - 13:50

Починато 5 месечно бебе донесено во неготинската болница

Бебе на возраст од околу пет месеци, без знаци на живот вчера било донесено во Итната медицинска служба во неготинската болница.

Како што информираат од СВР Велес за „Фокус“, телото било дадено на обдукција.