Фудбал
8. August 2015 - 10:14

Почина фудбалерот Александар Пандовски

Фудбалерот Александар Пандовски им подлегна на повредите здобиени во тешката сообраќајна несреќа во понеделникот навечер во Скопје. Тој се наоѓаше во кома четири дена, а утринава починал.

Пандовски имаше само 23 години, а последен клуб за кој играше беше второлигашот Еуромилк. Тој потекнува од младинската школ на Вардар, но го носеше дресот и на Работнички и Хоризонт Турново. 

извор/спортмедиа