Македонија
25. October 2021 - 15:26

По вчерашната уште една сообраќајка кај зградата на ЕУ во Скопје

Претпладнево, во центарот на Скопје, се случила сообраќајна незгода предизвикана од скопјанка која управувала автомобил марка „матис“ со скопски регистарски таблици. Возилото удрило во заштитните столпчиња покрај зградата во која се наоѓа Канцеларијата на Европската Унија, и буквално се качило на нив.

И, вчера рано наутро, на истото место имаше уште една сообраќајна незгода, откако скопјанка со автомобил влета кон зградата каде се наоѓа Канцеларијата на ЕУ и уништи дел од опремата околу зградата.