Фудбал
10. September 2016 - 13:37

ПМФЛ: Работнички и Силекс го отвораат 5-коло

 
 
 Со натпреварот Работнички – Силекс закажан за денеска од 16 часот во Скопје ќе започне 5.коло од Првата македонска фудбалска лига.
 
Двете екипи се со амбиција за освојување место кое води во евро-куповите, па евентуална победа би значела задржување на високата позиција на табелата.
 
Директен пренос од овој натпревар ќе може да слетите на СИТЕЛ 3.
 

ФУДБАЛ - ПРВА ЛИГА

5 коло

сабота

Работнички - Силекс   

Недела (16 часот)

Брегалница - Шкендија         

Македонија ЃП - Вардар      

Победа - Шкупи

Ренова - Пелистер

 

Табела:

Бр:

Екипи

Бод

Нат

Поб

Н

Пор

ГР

1

Вардар

10

4

3

1

0

+8

2

Пелистер

10

4

3

1

0

+8

3

Работнички Скопје

9

4

3

0

1

+3

4

Силекс

7

4

2

1

1

+2

5

Шкендија

6

3

2

0

1

0

6

Ренова

5

4

1

2

1

0

7

Шкупи

2

3

0

2

1

-1

8

Македонија ЃП

2

4

0

2

2

-5

9

Брегалница

1

4

0

1

3

-9

10

Победа

0

4

0

0

4

-6