Македонија
7. April 2020 - 16:52

Пациентот од Кратово кој синоќа почина во Ковид центарот во ГОБ 8-ми септември не бил позитивен на корона вирусот

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како починат од Ковид-19, денеска официјално информираа дека тестот кај овој пациент бил негативен на вирусот. Но тој бил сместен во Ковид центарот и тоа во соба за изолација бидејќи го хоспитализирале со симптоми карактеристични на корона вирусот.

 

Сања Димитровска