Живот
16. December 2018 - 10:38

Овните ги очекуваат нови љубовни познанства, Раковите размислуваат за прекин на врската

ОВЕН
 
Работа: Доколку работите, ве очекува поволен ден во текот на кој ќе немате поголеми грижи кога е во прашање работата.
 
Љубов: Ве очекува интересно познанство кое подоцна би можело да ве однесе до љубовна врска.
 
Здравје: Ви годи спортување.
 
БИК
 
Работа:Соработка со странство може да ви донесе шанса да дојдете до поволна финансиска ситуација.
 
Љубов: Доколку сте во врска, може да очекувате прилика со саканата личност да го поправите односот.
 
Здравје: Добро.
 
БЛИЗНАЦИ
 
Работа: Не сте претерано посветени на своите обврски и потребно ви е повеќе слободно време да одморите.
 
Љубов: Не ви е лесно да покажете како се чувствувате кон симпатијата.
 
Здравје: Посетите лекар.
 
РАК
 
Работа: Точно знаете што сакате на работен план, но проблем ви претствува една личност која на некој начин сето тоа го кочи.
 
Љубов: Со саканата личност можеби немате добар однос, па дури размислувате за прекин на врската.
 
Здравје: Водете сметка на исхраната.
 
ЛАВ
 
Работа: Имате многу обврски, може да очекувате дека во текот на денот ќе бидете многу зафатени.
 
Љубов: Не ви се допаѓа лицето кое вашиот партнер го покажа и не сте сигурни дали треба да останете во таа врска.
 
Здравје: Внесувајте повеќе витамини.
 
ДЕВИЦА
 
Работа: Нема причина да се грижите за работата, затоа што сите прилики се на ваша страна. Може да очекувате позитивни околности.
 
Љубов: Ви доаѓа прилика за флерт со личност која сте ја запознале неодамна.
 
Здравје: Создавајте здрави навики.
 
ВАГА
 
Работа: Лесно можете да влијаете на носење нови одлуки. Внесувате позитивни промени на своето работно место.
 
Љубов: Ако имате партнер, тогаш може да очекувате мали несогласувања.
 
Здравје: Проблеми со белите дробови.
 
ШКОРПИЈА
 
Работа: Ве очекуваат мали промени кога е во прашање работа, ако денеска работите. Можно е во брзо време да се решите да ја смените работата.
 
Љубов: Добро се чувствувате покрај вашиот партнер и задоволни сте од односот кој го имате.
 
Здравје: Хронични проблеми.
 
СТРЕЛЕЦ
 
Работа: Имате добра интуиција, и важно е да го слушате својот внатрешен глас при донесување на одлуки.
 
Љубов: Имате добар однос со личноста која ви значи.
 
Здравје: Можно е да имате низок притисок.
 
ЈАРЕЦ
 
Работа: Денеска е недела, а оние кои ќе работат ќе немаат поволен ден за соработка. Потрудете се генерално да не планирате некои големи работи.
 
Љубов: Прашање е дали сте тргнале кон вистинскиот пат со саканата личност. Често се двоумите.
 
Здравје: Проблеми со крвоток.
 
ВОДОЛИЈА
 
Работа: На патување ќе имате некои компликации, и засега би било добро да не планирате некои поголеми дестинации.
 
Љубов: Имате впечаток дека саканата личност не е целосно искрена кон вас.
 
Здравје: Проблеми со дишењето.
 
РИБИ
 
Работа:Внимавајте на своите трошоци, затоа што може да имате големи проблеми на работа ако не внимавате.
 
Љубов: Имате впечаток дека губите стабилност во бракот и дека се се „ниша“.
 
Здравје: Проблеми со хормоните.