Џет-Сет
26. August 2015 - 10:54

Ова е вистинското лице на Ана Ивановиќ

На познатата тенисерка Ана Ивановиќ не и се потребни слоеви на шминка, ниту фотошоп трикови. Погледнете како изгледаат нејзините фотографии пред подготовките за позирање пред фоторепортерите.

За време на снимањето на една рекламна кампања за еден козметички бренд, лицето на славната манекенка е снимено од блиску, пред да биде нанесена шминката. Во склоп со модерните трендови, фотографиите стигнале и на Фејсбук, па обожавателите не штеделе на коментари.

11866447 1206365256045649 5378014822493134586 n

11831804 1206365276045647 6027467647947702307 n

11828619 1206365369378971 2945548615473162271 n