Џет-Сет
4. March 2018 - 15:19

Ова е вистинскиот сопруг на Нихан од „Кара севда“ – вака изгледаа на венчавката

Турската актерка Неслихан Атаѓул Доулу, моментално кај нас е актуелна со улогата на Нихан во серијата „Кара севда“.
 
За разлика од љубовната драма која ја доживува во улогата на Нихан, на убавата актерка во реалниот живот и цветаат ружи на љубовен план.
 
Неслихан е во брак со турскиот актер Кадир Доулу, со кој претходно беше во врска од октомври 2013 година.
 
Двојката се сврши во ноември 2015 година, а свадба направија во месец јули 2016.
 
Ова е уште еден пример дека актерите во Турција преферираат брак со колеги.
 
Еве како изгледаше нивната венчавка: