Македонија
24. July 2021 - 18:49

Ограбена спортска обложувалница во Скопје

На 23.07.2021 околу 09.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Филип Втори Македонски“ во Скопје со закана кон вработениот одзел пари од прометот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.