Македонија
26. March 2021 - 14:17

Одложен протестот за „Монструм“

Нема протести против пресудите за случајот „Монструм“. Блерим Амети не се појави на најавениот протест кај паркот во населба Чаир. Тој иако го најавил истиот во полиција во телефонски разговор за „Слободен печат“ вели дека поради најави од Владата за престој на делегации истиот го одложиле за наредниот период.

Инаку, организаторот Блерим Ахмеди е братот на контроверзниот Ел-Чека кој ја шокираше јавноста со објавените „бомби“ односно прислушувани телефонски разговори за низа криминални активности на на високи функционери на ДУИ.