Фудбал
6. July 2016 - 9:06

Одиграни три реванши во 1.коло од квалификациите за Лига Европа

 Во второто по квалитет клупско фудбалско континентално натпреварување Лига Европа синоќа се одиграа реванш средбите на три дуели од 1.коло во квалификациите.
 
Постигнати резултати:
Биркиркара – Широки Бријег 2:0 (1:1 прв натпревар),
Женес Еш – Сент Патрик 2:1 (0:1) и 
Чихура – Зимбру 2:3 (1:0).
 
Според тоа, пласман во следната рунда обезбедија Биркиркара (Малта), Сент Патрик (Сверна Ирска) и Зимбру (Молдавија).
 
Македонските претставници Работнички, Шкендиај и Силекс своите реванши ќе ги имаат утре.