Македонија
10. April 2019 - 16:32

Од забава па во болница - тешко повреден скопјанец

31-годишен маж од скопско Јурумлери при тепачка се здобил со теѓки повреди.

- Во СВР Куманово вчера било пријавено дека во Медицински центар Куманово со повреди бил донесен П.В.(31) од село Јурумлери, скопско, кој потоа бил префрлен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. П.В. се здобил со повредите во населба Карпош во Куманово при физички напад од страна на Р.С.(22) од Куманово, со кого, неколку пати физички се пресметале, а претходно заедно со уште неколку лица конзумирале алкохол. Р.С. бил приведен во полициска станица и против него е поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“, а од судија на претходна постапка му бил одреден притвор во траење од 30 дена. 

Ново на Сител