Фудбал
7. May 2016 - 10:37

Норвич домаќин на Манчестер Јунајтед

 
 Со натпреварот меѓу Норвич и Манчестер Јунајтед кој ќе започне од 13 часот и 45 минути, ќе биде одтворено претпоследното 37.коло во фудбалското првенство на Англија. 
 
Овој меч е од големо значење за двете екипи. Домаќинот се бори за опстанот во Премиер лигата и следната сезона, додека Манчестер Јунајтед ќе се обиде да го стигне градскиот ривал Манчестер Сити на четвртата позиција, но притоа „црвените ѓаволи’’ несмеат да си дозволат кинкс како не би го изгубиле и местото во Лига Европа. 
 
сабота:
16:00 Бурнемут - ВБА
16:00 Астон Вила – Њукасл 
16:00 Кристал Палас – Стоук 
16:00 Сандерленд – Челзи 
16:00 Вест Хем – Свонси 
18:30 Лестер – Евертон n
недела:
14:30 Тотенхем – Саутемптон 
17:00 Манчестер Сити – Арсенал 
17:00 Ливерпул – Ватфорд 
 
Табела:
Лестер 77 бодови,
Тотенхем 70,
Арсенал 67,
Манчестер Сити 64,
Манчестер Јунајтед 60,
Вест Хем 59,
Сутемптон 57,
Ливерпул 55.....
Њукасл 33,
Сандерленд 32,
Норвич 31,
*Астон Вила 16.