Тенис
27. јуни 2017 - 16:16

Ноле го спасува Бекер?!

Новак Ѓоковиќ е првиот што му понудил финансиска помош на својот поранешен тренер Борис Бекер кој мораше да прогласи банкрот. 
Ваквиот потег на српскиот тенисер доаѓа откако Врховниот суд во Лондон минатата недела го одби барањето на Бекер за додатен период за отплата на долгот во висина од скоро 4 милиони евра после што прогласи банкрот. Германецот го тужеше приватната банка „Арбутнот Лејтам“ поради долг од крајот на 2015 година а како што објави германскиот „Велт“ Новак веднаш понудил помош. Според информациите Новак и Борис ќе се сретнат во Лондон за време на турнирот во Вимблдон. „ Ми рече дека не е се вистина и дека медиумите ја напумпале приказната, тоа е се што знам“ - изјави Ѓоковиќ кој потврди дека му се јавил на Бекер со кој не работи повеќе заедно но сепак се добри и блиски пријатели.