Кошарка
23. јуни 2017 - 10:46

Низа контролни натпревари на младите македонски кошаркари

 

 
 
Младата кошаркарска репрезентација на Македонија до 20.години попладнево против Косово го игра првиот во низата контролни натпревари со кои селекторот Мирко Петрески ќе ја подигра формата на репрезентативците за настапот на претстојното ЕП во Романија. 
 
Покрај денешниот дуел против Косово, младите кошаркари ќе одиграат и контролни дуели со Белгија и Романија