Живот
21. October 2015 - 13:14

Неверојатна трансформација: Бев војник од 110 кила, сега сум секс бомба!

Поранешниот американски маринец кој бил тежок 108 килорами и возел „машки“ автомобил, откри како го променил полот и станал жена откако признал дека цел живот бегал од својот вистински идентитет.

Сона Аведиан (33) вели ги ја потиснувала својата вистинска личност и одела на боиштата во Ирак и Авганистан.

Госпоѓа Аведиан некогаш се викала Метју и била во брак во кој има едно дете, а пред три година станала свесна која е всушност и почнала да работи на својата трансформација.

Foto: Profimedia/Caters News

Изгубила речиси 45 килограми од телесната тежина, се избричила и ласерски ги извадила влакната од лицето, ставила силикони во градите и станала речиси непрепознатлива. И покрај тоа што го живеела „американскиот сон“ - имала добро платена работа, поседувала спортски автомобил, пикап камион, била во брак и имала неодоливо дете - Сона вели дека нејзиниот живот бил „депресивен“ и не можел да ја пополни празнината на нејзината желба да биде жена.

Гледајќи наназад, таа вели дека нејзините патувања во Ирак и Авганистан како маринец, како и престојот во Јапонија, биле само начин за скривање на нејзиот проблематичен идентитет во Детроит, Мичиген.

Foto: Profimedia/Caters News

Одлучила во 2012 година да им каже на блиските од семејството и пријателите дека ќе оди на операција и дека ќе стане жена. Сега живее во Остин, Тексас и вели дека и недостасуваат одредени работи и дека стекнала многу пријатели иако дел од старите ги изгубила.

Истакнува дека е среќна и дека моментално е сама и работи како возач за неколку фирми во Остин.

Foto: Profimedia/Caters News

Погледнете како изгледа сега:

И како течеше нејзината трансформација: