Кошарка
8. March 2018 - 10:04

НБА: Торонто прв во плеј-офот

Кошаркарите на Торонто прво го обезбедија учеството во пле-офот во НБА лигата откако славеа на гостувањето кај Детроит дури во продолжение со 119-112.
Ова беше 6. победа во серија за рапторс предводени од извонредниот ДеРозан кој постигна 42 поени.