Кошарка
14. July 2020 - 20:08

НБА: Лидерот на Хјустон позитивен на Ковид-19

СПОРТКатастрофа за Хјустон, и Харден позитивен на Ковид-19Објавено пред 3 часа - 14 јули, 2020Од TopSport.mk
 
Кошаркарот на Хјустон Рокетс, Џејмс (Брадата) Харден е позитивен на Ковид-19, пренесуваат американските медиуми. Двајцата најдобри играчи на „ракетите“, Харден и Вестбрук, не отпатуваа за Орландо со своите соиграчи.