Ракомет
27. February 2021 - 13:51

Настапи на Еурофарм Пелистер и Вардар во СЕХА лигата

 
Во рамките од регионалното ракометно натпреварување, СЕХА лигата, денеска свој настап имаат македонските претставници Еурофарм Пелистер и Вардар
 
Во рамките од А групата во Битола, екипата на Еурофарм Пелистер е домаќин на словачкиот претставник Татран Прешов во меч што ќе започне од 17:45 часот
За битолчани ова е трет меч со СЕХА конкуренцијата откако во првите два  славеше победа над металопластика, односно загуби на гостувањето кај Загреб. 
 
И ракометарите на Вардар вечерва ќе го играат третиот натпревар. 
 
Црвено-црните во првите два забележаа победи над Војводина и Нексе на домашен терен, а вечерва од 20:15 часот гостуваат кај Морот Запорожје во Украина.