Македонија
23. May 2017 - 21:05

Нападнат возач на ЈСП- го удрил со тупаница и му се заканувал со нож

Вчера во 14.30 часот во Единицата за исвестување и команда (ЕИК) Скопје, возач во ЈСП Скопје пријавил дека нападнат.

Настанот се случил на улицата  „Козле“, на последната автобуска постојка кога непознато машко лице со тупаница го удрило возачот во пределот на главата и му се заканувало со нож, по што со автомобил со скопски регистарски ознаки побегнало од местото.

За кратко време лицето било пронајдено и утврдено е дека се работи за С.А. (34) од село Крушопек, и истиот бил приведен во полициска станица.

Се преземаат мерки за целосно расчистување  на случајот.