Свет
7. January 2016 - 12:17

Најмалку 40 загинати во напад врз полициска академија во Либија

Најмалку 40 луѓе загинаа во напад со камион-бомба врз тренинг-центар на полициска академија во западниот либиски град Злитен, јави телевизијата Ал Арабија.

Меѓу жртвите има и цивили. Точен број на загинати не е објавен засега. Дел од повредените се пренесени во болница во соседниот град Мисрата.