Балкан
11. November 2020 - 15:23

Најлош ден за Србија – над 3.500 заразени и 21 починати

Според последните податоци во Србија денеска се регистрирани 3.536 новозаболени од Ковид-19, од 12.514 тестирани.

Починале 21 човек, а на респиратори се наоѓаат 143 пациенти.