Македонија
12. јуни 2021 - 11:26

На ГП „Долно Блаце“ уапсен албански државјанин баран со потерница

На 11.06.2021 во 21.10 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, при влез во Република Македонија, бил лишен од слобода Р.Е.(25) од Р.Албанија, бидејќи по извршени гранични проверки било констатирано дека се наоѓа во оперативната евиденција со мерка „апси“, на барање на Интерпол.

Тој бил приведен и предаден на полициски службеници од Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.