Македонија
27. November 2022 - 16:46

МВР: Посебен режим на сообраќај во понеделник во Скопје

Приватните превозници утре ќе ја блокираат крстосницата кај ТЦ „Мавровка“ со почеток од 7 часот наутро.

- Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 28.11.2022 (понеделник) поради најавено одржување на протест со почеток во 07.00 часот, СВР Скопје ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот на бул.„Гоце Делчев“ и бул.„Крсте Петков Мисирков“ и околните улици, е наведено во соопштението од МВР.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.