Живот
24. јуни 2018 - 18:55

„Можеби тоа им се случува кога ќе дадат гол“ - ќерката на Балашевиќ забележа детаљ на шорцевите на Шаќири

Швајцарските фудбалери, инаку со албанско потекло, Ѓердан Шаќири и Гранит Џака головите што ги дадоа за време на натпреварот со Србија, ги прославија покажувајќи го знакот на орелот, односно националниот симбол на Албанија пред милионската публика.
 
По тој повод се огласи и ќерката на познатиот пејач Ѓорѓе Балашевиќ, која даде интересен коментар.
 
Јелена Беба Балашевиќ на својот Твитер профил објави фотографија од Шаќири на која тој го прославува голот, а потоа напиша коментар по кој следеше бура од коментари. 

- Хм ... може малку помош? Само за да утврдам дали јас имам проблем па да барам друг вид на помош или уште некој го гледа истото што и јас? - напиша Балашевиќ, а потоа додала:

- Можеби тоа им се случува на мажите кога ќе дадат гол, ЕВЕ НЕ ЗНАМ НИКОГАШ НЕ СУМ ДАЛА ГОЛ.

извор: telegraf.rs