Македонија
13. July 2016 - 0:40

Моторџија тешко повреден во сообраќајка кај Градска

Во близина на Градската болница „Свети Наум Охридски“ пред малку се случи тешка сообраќајна несреќа.

Мотор „Јамаха“ се заби во автомобил.

Според неофицијални информации, возачот на моторот поради повредите е пренесен во болница.

ФОТО: ФЕЈСБУК/Ѕид на сообраќајниот срам