Спорт плус
4. August 2018 - 18:11

Мото ГП: Пол позиција во Брно за Довициозо

Утре во Брно Чешка се вози трка од шампионатот во Мото Џи-Пи.  Драматично беше на денешните квалификации на кои пол позиција освои возачот на Дукати, Андреа Довичиозо пред Валентино Роси и светскиот шампион Марк Маркез.

            Десетата трка од шампионатот во мотоциклизам е на програмата во недела од 14ч.