Спорт плус
18. April 2021 - 19:28

Мото ГП: Квартараро триумфираше во Португалија

Стефанос Циципас е победникот на  Мастерсот во Монте Карло и тоа со доминантна игра против Русинот Рубљов кој за нешто повеќе од еден час игра освои по три гема во двата сета. 
За Грчкиот тенисер ова е прва титула на мастерс турнирите  и најава за нови трофеи во новата сезона.