Македонија
25. July 2021 - 17:05

Момче го рани другарот со пиштол

Момче со пиштол го ранил својот другар по што малолетникот е пренесен во болница

- На 24.07.2021 во 15.06 часот во СВР Тетово, од Клинички центар Тетово било пријавено дека во Хирушкото одделение бил донесен 17-годишник од с.Пирок, општина Боговиње, со рана од огнено оружје во пределот на градите. По преземени мерки било утврдено дека во домот на Ј.М. во с.Пирок, кој бил во Швајцарија, неговиот син и повредениот малолетник го пронашле пиштолот и додека синот на Ј.М. го држел пиштолот испукал еден куршум, соопштуваат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово и се преземаат мерки за расчистување на случајот.