Македонија
24. August 2017 - 18:26

МНР ја потврди утрешната средба Димитров – Дачиќ

Министерството за надворешни работи на Република Македонија попладнево потврди дека утре шефот на македонската дипломатија Никола Димитров ќе има средба со неговиот српски колега Ивица Дачиќ во Ниш.

Како што соопшти МНР, средбата е закажана за 15 часот, а по нејзиното завршување е предвидена заедничка прес- конференција на двајцата министри.