Свет
16. December 2017 - 17:52

Мажот кој синоќа се закануваше со нож на аеродромот во Амстердам има психичко нарушување

Мажот кој синоќа вооружен со нож им се закануваше на патниците на аеродромот „Схипол“ во Амстердам е човек кој има психички нарушувања, наведе портпаролот на холандската воена полиција, Комба Стивен.

Воената полиција на Холандија синоќа отвори оган врз напаѓачот.

- Мажот (29), кој е застрелан во пределот на ногата веднаш беше хоспитализиран, посочи Стивен.