Македонија
18. October 2019 - 10:58

Маж тешко повреден додека извршувал градежни работи на куќа во Гостивар

Вчера во 12.16 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во Медицински центар Гостивар со тешки телесни повреди бил донесен Ф.И.(43) од с.Градец. Според пријавеното, тој се повредил додека извршувал градежни работи на куќа на ул.„ЈНА“ во Гостивар. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гостивар и инспектор за труд и заштита при работа. Се работи на расчистување на случајот.