Џет-Сет
4. May 2016 - 10:29

Маргот Роби заблеска на „Мет гала“

По многуте промашувања и триумфи на синоќешниот бал „Мет гала“ е прогласена победничката, јавуваат светските медиуми.

Станува збор за актерката Маргот Роби, позната како „Волчицата од Вол стрит“.

Таа носеше преубава бела тоалета, која ја истакна нејзината совршена линија.

Феноменалниот златен накит и сандалите во иста боја во прв план ги ставија нејзината преубава боја на коса и тенот.