Македонија
28. August 2019 - 21:38

Малолетен мотоциклист тешко повреден

На 27.08.2019 во 13.00 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Обршани - с.Крушеани, кај месноста викана ,,Кај мостовите“’, 15-годишен малолетник кој управувал мотоцикл без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на

коловозот, при што се здобил со тешки телесни повреди. На лицето му е укажана лекарска помош во Општата болница Прилеп.