Џет-Сет
18. February 2016 - 9:38

Македонката која победи на Макфест пред 21 година денеска изгледа совршено!

Макфест 1995 ни ја донесе незаборавната  „Не биди слеп“, а ја исполни 16 годишната кавадарчанка Цветанка Глигорова и ја однесе победата. Но, сепак во тоа време одлучи да се откаже од естрадата.

Денес Цветанка има 37 години и заедно со својата ќерка живее во Кавадарци. Иако професионално не продолжи да ја гради музичката кариера, Глигорова никогаш не престана активно да пее и настапува по клубови, ресторани и кафулиња во Тиквешијата.

Освен тоа што музиката е нејзина голема љубов, Цветанка од пред извесен период покажа афинитети и кон модата, па реши да стане и фотомодел.

Таа за новогодишните празници направи провокативна фотосесија за кавадаречкото фото студио Фуџи, а исто така периодов како фотомодел рекламира и гардероба од локалните бутици.