Македонија
19. February 2016 - 8:22

Магла на Буково и Стража

Поради појава на магла намалена видливост на патот има на планинските премин Буково и Стража.

Авто мото сојузот на Македонија информира дека на Буково намалена е видливоста до 50 метри, а на Стража од 60 до 80 метри. 

На останатите државни патишта сообраќајот се одвива без забрани, по влажни коловози.