Фудбал
15. March 2023 - 19:53

ЛШ: Ливерпул ќе игра на победа во Мадрид, хаос на улиците на Неапол

Вечерва ќе бидат познати и последните патници во четвртфиналето. Реал во Мадрид ја брани победата од 5-2 во Ливерпул додека во Неапол , Наполи го пречекува германскиот Ајтрахт со предност од 2-0 од првата средба во Франкфурт. 
Според информациите на улиците на Неапол се води вистинска војна помеѓу екстремните навивачи на домашниот тим и на Ајнтрахт кои имаат поддршка и од фановите на италијанскиот тим Аталанта. 
Претходно италијанската полиција забрани доаѓање на германски навивачи но тие сепак се појавија на југот на Италија.  Според информациите запалени се автомобили и нападнати службени лица.