Фудбал
5. July 2017 - 12:47

ЛШ - квалификации: Комплетирано првото коло - гостите на реваншите поуспешни

Сите пет гостински екипи од реванш дуелите од првото квалификациско коло од Лигата на шампионите изборија пласман во следната рунда. Тоа се екипите на: Хибернианс (Малта), Викингур (Фарски Острови), ТНС (Велс), Алашкерт (Ерменија) и Линфилд (Северна Ирска).
 
Резултати:
Инфонет Талин – Хибернианс 0:1 (0:3 вкупен резултат);
Трепча – Викингур 1:4 (2:6);
Еуропа – ТНС 1:3 по продолжение (3:4);
Санта Колома – Алашкерт 1:1 (1:2) и
Ла Фиорита – Линфилд 0:0 (0:1).
Натпреварите од второто квалификациско коло ќе се игра на 11 и 12.јули (прв натпревар) и на 18 и 19.јули (реванш).